“PIERWSZA WIZYTA W MUZEUM”

W poniedziałek 23 października br., dzieci z grupy Kangurki i Króliczki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Okręgowego im. Stanisława Staszica w Pile na zajęcia pt. “Pierwsza wizyta w Muzeum”. Przemierzając drogę autobusem miejskim dzieci dotarły na lekcję muzealną, na której dowiedziały się co to jest muzeum i jakie pełni funkcje, poznały znaczenie pojęć eksponat, wystawa, zabytek oraz wspólnie stworzyły regulamin zachowania się w muzeum. Przedszkolaki miały okazję dotknąć różnych zabytków oraz z dużym zainteresowaniem oglądały wystawę i słuchały pani przewodnik. Na koniec dzieci wzięły udział w zabawie “Prawda/Fałsz” czym utrwaliły zdobyte wiadomości. Wszyscy w znakomitych humorach i z potężną dawką wiedzy spacerkiem wróciły do przedszkola.