UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2023

10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Miała ona na celu kształtowanie postawy szacunku wobec symboli narodowych oraz pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane na galowo, by podkreślić rangę uroczystości i świętować ten wyjątkowy dzień. Dzieci z grupy „Króliczki” zaprezentowały montaż słowno – muzyczny, który pozwolił w prosty, przystępny sposób zachęcić dzieci do poznawania historii Polski i rozwijania postaw patriotycznych. Przedszkolaki z zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki o charakterze patriotycznym. Na zakończenie uroczystości wszystkie przedszkolaki wraz z Paniami odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, tym samym nasze przedszkole przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Była to podniosła i piękna uroczystość.