SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

W środowe przedpołudnie, 17.01.2024r., gościem w naszym przedszkolu był Ratownik Medyczny. To było bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły dzieci z dwóch najstarszych grup – Kangurki i Króliczki. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku oraz w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu. Przedszkolaki wykazały się znakomitą znajomością numerów alarmowych. Dzieci dowiedziały się, jak zgłaszać wypadek, jakie informacje podać dyspozytorowi. Uświadomiły sobie, jak ważna jest znajomość swojego imienia i nazwiska oraz miejsca zamieszkania. Dzieci uczyły się, jak sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można pomóc, dopóki nie przyjedzie pogotowie ratunkowe. Zostały pochwalone przez pana ratownika za swoją wiedzę i umiejętności. Dziękujemy za miłe i pouczające spotkanie. Przedszkolaki na pewno wiele zapamiętały z praktycznych ćwiczeń pierwszej pomocy w razie zagrożenia życia i zdrowia.