HIGIENA OSOBISTA – SPOTKANIE Z PANIĄ Z SANEPIDU W RAMACH REALIZACJI PROGRAMU “MAMO, TATO-CO WY NA TO?”

W miniony piątek w ramach zakończenia realizacji programu “Mamo, tato – co Wy na to?” grupę Kangurków odwiedziły Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile i przeprowadziły dla dzieci zajęcia na temat higieny osobistej. Dzieci przypomniały sobie zasady codziennej higieny osobistej: jamy ustnej, ciała, utrwaliły nawyki dbania o higienę, poznały zasady estetycznego i higienicznego wyglądu i wzięły udział w eksperymencie z wodą, mielonym pieprzem i mydłem. Dzieci wykonały ostatnie już zadania w książeczkach, otrzymanych z PSSE w Pile i otrzymały odblaski. Głównym celem programu było zwrócenie uwagi rodziców dzieci 5-6 letnich na specyfikę ich rozwoju, istotę zmian fizycznych i psychicznych, których doświadczają, ze szczególnym naciskiem na ich potrzeby, słabości i kryzysy.