DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA POŁĄCZONY Z DNIEM KROPKI.

We wtorek 20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka połączony z Dniem Kropki. Tego dnia dzieci i pracownicy przedszkola udekorowali swoją garderobę różnokolorowymi małymi lub dużymi kropkami.

Po śniadaniu, każda grupa przedszkolna otrzymała od Pani Dyrektor list, w którym Pani Kropka zapraszała do wspólnych zabaw.  Na początku przedszkolaki zapoznały się z historią dziewczynki Vashti, bohaterki “Kropki” Petera Reynoldsa. Następnie podczas zabaw, przygotowanych i prowadzonych przez Panią Ewę, rozwijały swoją kreatywność układając kolorowe grzybki na obręczach, podejmowały próby odszukania grzybków w odpowiednim kolorze i umieszczały je w odpowiedniej obręczy. Wyrabiały również poczucie równowagi przechodząc wąską “kropkową ścieżką” i przeskakując dziury. Dzieci potrafiły podać przykłady rzeczy w kropki, np.: piegi na nosie, kropki muchomora, biedronka w kropki, babeczka w kropki z czekolady, itp. Po “burzy mózgu”, przystąpiły do ozdabiania sukienki Pani Kropki. I tak, najmłodsze przedszkolaki stemplowały paluszkami kolorowe kropki z farbki, średniaki wyklejały sukienkę wyciętymi kropeczkami, starszaki wyklejały kropki plasteliną. A potem były tańce przy muzyce.