Publiczne Przedszkole Nr 18 im. Kubusia Puchatka w Pile

AKCJA „BohaterON w Twojej szkole”

 

Akcja „BohaterON w Twojej szkole”, to część ogólnopolskiej kampanii, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocja postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku.

Dzieci z grupy TYGRYSKI z PP 18 im. Kubusia Puchatka w Pile, wzięły udział w zajęciach kształtujących postawę patriotyczną, aktywnie realizowały założenia Akcji BohaterON.

Pomimo trudnych zagadnień historycznych, dzieci chętnie, pogłębiały wiedzę o swoim kraju, wypowiadały się na temat konfliktów, działań zbrojnych, opisywały, czym jest dla nich wojna? Wspominały opowieści dziadków oraz bliskich dotyczące Powstania Warszawskiego. Oglądały albumy ze starymi fotografiami, podziwiały odznaczenia wojenne, mundury żołnierzy udostępnione przez rodziców oraz Pilskie Stowarzyszenie historyczno- militarne, zwiedzały wystawę przygotowaną w holu przedszkola.

Grupa 5-6 latków z dużym zaciekawieniem oglądała teatrzyk “Niebajka o Powstaniu Warszawskim”, po którym wypowiadała się własnymi słowami, kim jest dla nich prawdziwy bohater? jak wygląda? co go cechuje? Dzieci wykonały kukiełki -myszki według instrukcji, które zabrały do domu.

Podczas realizacji zajęć historyczno- edukacyjnych, dzieci tworzyły plakat patriotyczny, mówiły o znaczeniu barw ojczystych i uczestnictwie w świętach narodowych, prezentowały postawę “na baczność” podczas wspólnego śpiewania “Mazurka Dąbrowskiego”, poznały wizerunki osób biorących bezpośredni udział w Powstaniu Warszawskim.

Skip to content